Neden ünlüler milyonlarca dolarlık saat takar?

Neden ünlüler milyonlarca dolarlık saat takar?
GUESS marka kol saati

Bunun nedenini ben de uzun bir süre merak etmiştim. Neden ünlüler çok pahalı saatler kullanıyorlar. Halbuki basit bir saatte aynı zamanı gösterir.

Bu insanları aptal sanmak aptallık olur. Bulundukları konumu hak edecek zeka seviyesine ve kaliteli bir çevreye sahip oldukları bir gerçek. Her ne kadar biz bilmesek de Amerikan televizyon ünlülerinin çoğunun zor bir hayattan geldiğini söylesek yalan olmaz. Hatta içlerinde ömürlerinin bir kısmını evsiz olarak geçirenler bile var. Peki bu insanlar paranın önemini bu kadar iyi anlamışken neden gidiyorlar da sadece bir takı olan saate, kazanmak için çok emek verdikleri paralarını hiç gözlerini kırpmadan veriyorlar. Bunun nedeni bir önceki cümlede saklı. Çünkü saatler takı olarak geçiyor ve üzerinizde bulunan elbiseniz gibi haciz gelmiyor.

Size söylemiştim. Bu insanlar aptal değiller diye. Belki içlerinde bir kaç tane aptal vardır ama kaliteli bir çevreniz olursa, bu çevre insanı kendi aptallığından bile koruyabilir. Herkese iyi günler...

Read more

Patojen

Patojen

Patojen, insanlarda, hayvanlarda veya bitkilerde hastalığa neden olan herhangi bir mikroorganizma veya maddedir. Patojenler, vücudun doğal savunma mekanizmalarını aşarak enfeksiyona ve hastalığa yol açabilirler. Bu mikroorganizmalar genellikle bakteriler, virüsler, mantarlar, parazitler ve prionlar olarak sınıflandırılır. Patojen Türleri 1. Bakteriler Bakteriler, tek hücreli prokaryotik mikroorganizmalardır. Çeşitli şekillerde ve boyutlarda olabilirler. Bazı

By Ömer Moğultay
Altına Dayalı Token: Artıları ve Eksileri

Altına Dayalı Token: Artıları ve Eksileri

Kripto para dünyasında yeni bir trend olarak ortaya çıkan altına dayalı tokenlar, fiziksel altının dijital versiyonunu temsil eder. Bu tokenlar, bir varlık olarak altına dayalı olduklarından, yatırımcılara hem kripto para birimlerinin sağladığı avantajları hem de altının geleneksel güvenliğini sunar. Altına dayalı bir tokenın nasıl çalıştığını, potansiyel avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyelim.

By Ömer Moğultay